KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024267
nr 1402 4267
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, änder. Olja på duk, 45x53cm, yttermått inklusive ram: 58x68cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:11:29
200 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant